Mam szczęście przygotowywać się do ślubu swojego jedynego brata. Oczywiście damska część rodziny co drugi dzień zaczyna temat sukienek na przyjęcie weselne. Przyjęcie, bo nie będzie to standardowe wielkie wesele – jedynie najbliższa rodzina i przyjaciele. Ale przecież to nie znaczy, że nie można się wystroić! Zasada jest prosta – Panna Młoda ma wyglądać najpiękniej… ALE wszystkie inne kobiety również muszą wyglądać ładnie. Żadna Panna Młoda nie chciałaby mieć wesela, na którym co ciocia to wygląda gorzej – lepiej być wisienką na bardzo smacznym torcie, niż … wisienką w bigosie. 🙂

Rozpoczęłam poszukiwania sukienki – czegoś, co będzie wyjątkowe, ale jednocześnie nie przeleży w szafie paru lat czekając na kolejną okazję na którą się nada. Czyli, jak to w życiu bywa – trzeba znaleźć złoty środek.

Krok pierwszy – poszukiwanie inspiracji – Pinterest.

Wyszukując “Braidsmaid dresses” znalazłam najwięcej odpowiednich kreacji. Dowiedziałam się, że długie sukienki są w modzie. Do tej pory stałam murem za pomysłem na krótką, przed kolano, sukienkę. Cóż, już nie jestem taka pewna! (ślubne szaleństwo – czas start!)

2e06e9fbb9af5d1d78a4270e6135772e 3bd05a3fb16c249adcc989e3d25cc900 90a062645666cd1bdd7098711fcb4194

No dobrze, skoro już mój plan legł w gruzach i kompletnie straciłam pomysł na sukienkę postanowiłam zrobić rundkę po Factory w Krakowie. Miałam zakodowane, że oprócz tanich butów Nike jest tam mnóstwo eleganckich sklepów.

… Nie, niestety – obok miliona sklepów z garniturami znalazłam tylko Simple , w którym przymierzyłam śliczną sukienkę i to w bardzo dobrej promocji – 699zł przecione na 349zł. OST16502-T0869-00023a

 

Ale kurczę, czarna sukienka na wesele? Poza tym, oprócz tego, że byłaby genialna na koncerty, do teatru, nawet na biznesowe spotkanie była za mało… za mało wow.

2 godziny spędzone w sklepie, w celu przymierzenia różnych fasonów – próba nieudana.

Zostaje mi w takim razie póki ci przeszukiwać internet – może uda mi się znaleźć fason, który moja utalentowana mama postanowi mi uszyć, lub przynajmniej będę wiedzieć czego szukam.

Kilka inspiracji, które znalazłam na świetnym www.asos.com

One Reply to “Ślub na horyzoncie!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *