Najważniejsza filmowa impreza roku za nami. W tym roku, po rewelacjach związanych z bojkotem gali opatrzonym oczywiście tagiem #OscarsSoWhite, którego głównymi twarzami byli Jada i Will Smith, muszę przyznać, że Oscary wypadły bardzo dobrze. Przynajmniej pod względem zażegnania kryzysu i poradzenia sobie z problemem. Chris Rock i jego rasistowskie żarty na początku wzbudzały niepewny śmiech wśród zgromadzonej publiczności – widać było zmieszanie na twarzy gwiazd, które nie wiedziały czy można się śmiać, czy jednak nie wypada. Po kilku minurach nerwowego spoglądania po sobie, atmosfera zaczęła się rozluźniać, a salwy śmiechu na sali Dolby Theatre stawały się coraz głośniejsze.  Nie zabrakło jednak ważnych słów o równych szansach dla białych i czarnych aktorów, choć może przekazane były bardziej między wierszami, niż poprzez patetyczne przemówienie. Nieco gorzej oceniam warstwę rozrywkową gali. Może fakt że Neil Patrick Harris ze swoim “openingiem” w zeszłym roku skradł moje serce. Ale w końcu całość imprezy sprowadza się do tego, że Leo został nagrodzony pierwszą oscarową statuetką, a zamiast standardowych podziękowań zwrócił uwagę na problem globalnego ocieplenia, a poganiająca muzyka nawet się nie włączyła – producenci, chyba wiedzieli, że to nic nie da, bo Leo i tak powie, co chce powiedzieć.

Moda na Oscarach 2016 była kolorowa, nikt nie przebrał się za łabędzia (najbliższej była Olivia Wilde)

olivia-wilde-oscars-2016-red-carpet-fashion-ld

Według internautów jeśli chodzi o dobór stroju nie popisała się Kate Winslet, ani najważniejszy mężczyzna gali, którego garnitur wydawał się jednak nieco za mały…

33afd3087e840bb27268e62a771edf051af374a0

Internet i znawcy mody zachwyceni są natomiast Alicią Vikander i jej kreacją marki Louis Vitton, która wyglądała jak wypisz wymaluj Bella z “Pięknej i Besti”

alicia-vikander-oscars-red-carpet-2016

Na intensywny kolor postawiła także zdobywczyni Oscara Brie Larson w kreacji od Gucciego.

brie-larson-oscars-red-carpet-2016

 

“Jak milion dolarów” według opinii wyglądała Charlize Theron, występującej w zarzuconym statuetkami Mad Maxie, który jednak mimo wielu nagród nie otrzymał ani jednej “znaczącej” – wyróżnione zostały efekty specjalne, dźwiękowe, scenografia. Sama Charlize wyróżniała się na czerwonym dywanie absolutną perfekcją stroju, makijażu i fryzury.
charlize-theron-oscars-red-carpet-2016
Jennifer Garner w Versace
jennifer-garner-oscars-red-carpet-2016

Jennifer Lawrence w Dior Couture.

jennifer-lawrence-oscars-red-carpet-2016

Julianne Moor w Channel Haute Couture.

julianne-moore-oscars-red-carpet-2016 Złota Margot Robbie w sukence Toma Forda.
margot-robbie-oscars-red-carpet-2016

Zjawiskowo piękna Saoirse Ronan w sukience od Calivna Kleina.
saoirse-ronan-oscars-red-carpet-2016

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *