“Zaskakujący wynik oznacza, że Platforma Obywatelska może stracić władzę w kraju z szóstą największą gospodarką w Europie, pomimo osiągnięcia w ostatnich latach wzrostu gospodarczego znacznie lepszego niż w innych krajach UE” – odnotowuje “Financial Times”.

Zaszczuci przez działania polityczne pewnych polityków, Polacy, uważają, że żyje nam się tak fatalnie, tak tragicznie, że trzeba się buntować. No bo przecież jesteśmy zniewoleni. Zniewoleni przez Tuska.
Jestem zawiedziona kampanią prezydenta Komorowskiego, ponieważ nie stanął na wysokości zadania i nie przekazał Polakom dobrych wieści – może uznał, że zaszczuci Polacy powiedzą, że i tak kłamie, razem z TVNem i Wyborczą.
No cóż, media kształtują światopogląd – ale nie tylko u nas, ale na całym świecie. Obiektywne i bez stronnicze medium? Jak jeśli dziennikarze są tylko ludźmi i każdy z nich ma własne poglądy i potrzeby? Dla jednego władza PO będzie okropna, bo ciężko zacząć własny biznes, kiedy podatki przytłaczają. Innemu, będzie się żyć świetnie, bo ma szanse na lepsze kontakty z zachodem i Polska stała się bardziej zachodnia, a przez to i zdobyła większe zaufanie zagranicznych kontrahentów.  Media stronnicze są i będą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Człowiek inteligentny wyciągnie z nich wspólny mianownik i wyrobi sobie własne zdanie na podstawie kilku źródeł.

Polacy? Zarabiacie minimalną krajową? Jakie zdobyliście wykształcenie? Czy harowaliście żeby zarobić pieniądze na dodatkowe kursy, certyfikaty, naukę języka obcego? Czy KORZYSTALIŚCIE z darmowego kształcenia w Polsce? Pragnę przypomnieć, że w takich mocarstwach jak UK i USA za naukę na dobrym Uniwersytecie pobiera się roczne opłaty w wysokości grubo ponad 100.000, oo zł. *
Ale to nie szkodzi, że możemy zdobyć wyższe wykształcenie za darmo, skoro młodzi ludzi są zbyt leniwi, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i pogodzić studencką zabawę z szacunkiem do nauki i swojej przyszłości. A później żyje się źle, bo pracuje się na kasie w odzieżowym, pracuje po 12 godzin na stojąco i dostaje się gorsze. Odezwą się głosy, że wykształcenie w Polsce nic nie daje, bo i tak nie ma pracy. Praca jest, ale jest praca dla osób, które do swojego wykształcenia podeszły w sposób odpowiedzialny a nie tak jak 90% studentów, którzy sobie robią te studia bo na Miasteczku** są fajne imprezy a rodzice płacą za mieszkanie.
Moja przyjaciółka skończyła studia i dzięki jej ambicji mając 21 lata zarabiała bardzo fajne pieniądze a teraz, mając 23 i nadal się kształcąc godzi studia z pracą i stać ją na wycieczki do Meksyku i innych pięknych miejsc na świecie. Jak? Kiedy inni wracali z uczelni i oglądali serial przy piwie ona przygotowywała się do kolejnych zajęć. Nie była nudziarą, o nie, kiedy była impreza, była pierwsza na Rynku. Ale kiedy miała czas, poświęcała go nauce.

W naszym kraju da się żyć dobrze. Wymaga to zaangażowania i pracy, ale da się. Chciałabym tylko powiedzieć, że mam dość biadolenia ludzi, którzy zdobyli magistra i krzyczą, że w Polsce jest źle i niedobrze. Bo przykre, ale w dzisiejszej Polsce, przy niżu demograficznym i coraz gorszym poziomie nauczania magistra może zdobyć każdy. Trzeba zainwestować w siebie i w swoją przyszłość.

Andrzej Duda powiedział, że śp. Lech Kaczyński jest jego mistrzem. Samo przez się znaczy, że jest marionetką w rękach niezrównoważonego psychicznie evil twin, Jarka.
Będziemy mieć religię w szkołach, zakaz in vitro – co jest kolejnym ciekawym wątkiem który można poruszyć – całkowity zakaz tak zwanego ludobójstwa – bo lepiej skazać kobietę na cierpienie i nieuleczalne skazy psychiczne i kazać jej urodzić dziecko, które w pierwszych minutach życia umrze z bólu – a do tego jakieś święto narodowe w okolicach 10 kwietnia, bo przecież mamy mało dni wolnych od pracy (“Mamy 52 niedziele w roku, do tego równolegle wprowadziliśmy 52 dni wolne od pracy, jeśli do tego dodamy 13 dni świąt to mamy 1/3 roku wolne” ). Nie pracujmy, ale niech gospodarka się prężnie rozwija, najlepiej żebyśmy za miesiąc stali się drugimi Stanami Zjednoczonymi.  Ach, no i przecież to takie straszne, że dziewczyna może wziąć tabletkę “po”, bo zapomniała wziąć tej “przed”…

Przystańcie na chwilę i zastanówcie się, czy macie jakiekolwiek gówniane podstawy, żeby podczas Marszu Niepodległości wykrzykiwać farmazony? Jesteście zniewoleni? Nikt nie zabrania wam wyjechać, zmienić pracy, zmienić swojego życia. Możecie wszystko.
Tak, w Polsce jest wiele do poprawy, do naprawy. Ale to się dzieje, to ludzie są w głównej mierze odpowiedzialni za swoje życie, a wymówki w postaci polityków… to cóż, tylko wymówki. To nie politycy zarabiają na wasze życie i to nie politycy kształcą się na specjalistów. A jakoś ludzi bogatych przybywa, Polaków stać na kredyty, super audice i beemki. Spójrzcie sobie, ile nas w Galeriach Handlowych. Gdyby było nam tak źle, nie stać nas by było na codzienne zostawianie tylu pieniędzy.  [link]

Żyje nam się lepiej niż żyło się 15 lat temu. Żyjemy w wolnym kraju. Rozwijamy się. Jesteśmy silnymi ludźmi, którzy mogą osiągać bardzo wiele. Musimy jednak zmienić sposób myślenia i przestać szukać wymówek dla swojego marnego życia w politykach. Oni i tak będą i i tak będą zarabiać pieniądze z naszych podatków. Tak to funkcjonuje.

Ot, taki miszmasz przemyśleniowy.

*http://www.topuniversities.com/student-info/student-finance/tuition-fees-world%E2%80%99s-top-universities
*
* Miasteczko studenckie AGH w Krakowie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *